About me

Instagram

Travel

Fashion

COFFEE SAVED MY LIFE

Се ближи крајот на годината, и воедно на #10DaysGiveawayWithMajestic. Чуството дека можеш да направиш некого посреќен е предобро. Морам да признаам дека за овој проект ми требаше премногу сила и разбирање со сите соработници, за да се оставри, бидејќи…

Fashion

10 DAYS GIVEAWAY WITH MAJESTIC

GUYSSSSSSS! На годинава и доаѓа крај, па затоа решив за сите што ме подржувате да ја искажам мојата почит и да ви покажам колку ми значи тоа. Имав успешни соработки со големи брендови оваа 2017та, а еден од тие…

Beauty

Моменти кои НИЕ ги сакаме w. Maybelline & dm drogerie

GAAAAALS!!! Баш сум возбудена што сум дел од dm beauty кампањата, и се дружаме овојпат во малку понакво светло. Нема да има модни предлози, но темата е секако поврзана, а тоа е добра шминка. Овој makeup изглед, кој се…

Beauty Fashion

MAKE A STATEMENT

It’s time to recognize the full worth of yourself, and understand to appreciate yourself first. When you start lovin’ yourself first, you’ll find your own unique way of doing things. Act on what you need rather than what you want.…

Fashion

CHASING TIME

Chasing.. Time, love, happiness! Things that should never be chashed! Stop for a while and live in the moment! I read something from Eckhart Tolle, and today I’m sharing with you: “Time isn’t precious at all, because it is…

Fashion

#WatchOfTheWeek w/ B-Watch

Поради големата љубов кон часовници решив да започнам со постови посветени само за нив. Наредниве три недели ќе се дружиме заедно со B-Watch на мојот блог. Еднаш неделно ќе постирам предлог часовник, односно Watch Of The Week. Мојот прв…

Fashion

INNERBLOOM PT.2

Многу прашања во животот не носат одговори, конкретни. И за многу одговори некогаш не ни постоеле прашања. Затоа не треба да ги форсираме работите, да ги преразмислуваме и сами да си создаваме бури, најчесто непотребни. Денес слушнав многу добра…

Fashion

BE ABSOLUTE YOU

Најдоброто нешто што некој може да ти го даде е слобода за креативност. Она што си ти, како се чувствуваш, на кој начин се изразуваш. За тоа ме радува секоја следна кампања на B.U.. Потполно различно, но центарот на…

Fashion

INNERBLOOM

Животот често ти ги менува патиштата, те ваму, те таму. Но, секогаш, ама буквално секогаш, кај и да те одвлече треба да издржиш и да не се предадеш. Треба да останеш АПСОЛУТНО СВОЈ!   As you grow, life often…

Lifestyle

Sistina Ophthalmology Experience

Здраво дечки! Решив да споделам уште едно прекрасно lifestyle искуство. Сите оние кое ме пратат може да забележат дека ретко се случува да ги носам моите наочари за вид. Во последно време приметувам дека мојот вид за далеку ослабува…